Coś o panelach słonecznych i energii słońca

kiwaniu darmowej energii.Oszczędność na panelachBardzo dużo właścicieli budynków użytkowych decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach swoich budynków, chcąc zmniejszyć koszty ich eksploatacji. Jest to dobry zabieg,

Coś o panelach słonecznych i energii słońca Inwestycja w panele słoneczne może okazać się bardzo trafiona, jednak warto na początku skontaktować się z renomowaną firmą, np. . Na szybko o panelach słonecznych oraz pozyskiwaniu darmowej energii.

Oszczędność na panelach

Bardzo dużo właścicieli budynków użytkowych decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach swoich budynków, chcąc zmniejszyć koszty ich eksploatacji. Jest to dobry zabieg, ponieważ koszt takiej inwestycji może się zwrócić już w parę lat, a później przynosić już konkretne oszczędności.

Co więcej decydując się na montaż paneli można liczyć na dotację z Urzędu Miasta, jeżeli akurat trafimy na otwartą listę z wnioskami o taka dotację. Otrzymanie takiej dotacji równa się dużej oszczędności. Zatem nie pozostaje nic innego jak poprosić o wycenę firmę, która zajmuje się takimi właśnie panelami fotowoltaicznymi.


Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne i coraz częściej stosowane w budownictwie oraz modernizacji starszych budynków. Jednako o co chodzi z całym tym odnawialnym źródłem energii? W skrócie jest to wykorzystanie energii, która nie zużywa się po jakimś czasie, czyli wszelkie spalanie czegokolwiek nie klasyfikuje się do takich źródeł.

Co może być takim źródłem energii? Dzisiaj stosuje się kilka różnych: wiatr (elektrownie wiatrowe), ciepło geotermalne oraz energię solarną. I to właśnie to ostatnie źródło odnawialnej energii jest bardzo popularne, nawet w Polsce. Pewnie każdy widział panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu budynku mieszkalnego.


Kwestia fotowoltaiki w Wikipedii

Fotowoltaika (PV) - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów, w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika



© 2019 http://elektryka.pruszkow.pl/