Dlaczego warto zostać geodetą

eodezji?Od początku przy budowieGeodeta będzie Ci dotrzymywał towarzystwa podczas wszelkich prac budowlanych i związanych ze zmianami prawnymi do nieruchomości i gruntów. Jak tylko zdecydujemy się budować dom to właśnie geodeta wy

Dlaczego warto zostać geodetą Plany, mapki i wyliczenia- to dobrze podsumowanie pracy geodety. Tak naprawdę istnieje duża szansa na to, że i ty będziesz kiedyś jakiegoś zatrudniał- np. - co musisz wiedzieć o geodezji?

Od początku przy budowie

Geodeta będzie Ci dotrzymywał towarzystwa podczas wszelkich prac budowlanych i związanych ze zmianami prawnymi do nieruchomości i gruntów. Jak tylko zdecydujemy się budować dom to właśnie geodeta wyznaczy nam miejsce po niego na działce, wymierzy powierzchnię i zaktualizuje mapkę.

Będzie on również monitorował i sprawdzał postępy prac budowlanych. Zajmie się również wprowadzaniem i zgłaszaniem zmian do urzędu. Oczywiście każda wizyta geodety kosztuje.


Sporo pracy w geodezji

Dobry geodeta nie musi martwić się o swoja pracę, zawsze znajdzie się coś do roboty, a w razie czego można przecież założyć własną firmę. W tej dziedzinie jeszcze długo będzie coś do roboty, ponieważ geodeta jest potrzebny wszędzie tam, gdzie coś się buduje.

Ekspertyza geodety ma miejsce również po zakończeniu budowy- inwentaryzacja powykonawcza- ma na celu sprawdzenie i ewentualna poprawa danych na mapce, względem stanu rzeczywistego położenia, wysokości itp. sprawdzanego budynku. Więc praca dla geodety jest, i jeszcze długo będzie.


Geodezja satelitarna z Wikipedii

Geodezja satelitarna ? dział geodezji wyższej, zajmujący się wyznaczaniem położenia (pozycji) punktów geodezyjnych i obiektów ruchomych; tworzeniem precyzyjnych globalnych, regionalnych (kontynentalnych), lokalnych przestrzennych sieci geodezyjnych (x, y, z); tworzeniem systemów nawigacyjnych; wyznaczaniem modeli pola grawitacyjnego Ziemi i funkcji tego pola (spłaszczenie Ziemi, kształt geoidy, odchylenia pionu itd.); pomiarem, monitorowaniem i modelowaniem zjawisk geodynamicznych (ruch bieguna, stabilność ruchu obrotowego Ziemi, pływy, ruchy skorupy ziemskiej).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja_satelitarna



© 2019 http://elektryka.pruszkow.pl/