Krótko o domach dla starców. Czy warto?

rótko o opiece nad starszymi osobami.Opieka nad senioremOpieka nad osobami starszymi wymaga dużego poświecenia. Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzi

Krótko o domach dla starców. Czy warto? Niewiele osób ma czas opiekować się osobą starszą i mimo, że bardzo często mowa o naszych rodzicach to musimy zagwarantować im dobrą. Z tego powodu powstają domy opieki jak na przykład . Krótko o opiece nad starszymi osobami.

Opieka nad seniorem

Opieka nad osobami starszymi wymaga dużego poświecenia. Zwłaszcza jeżeli mowa o czasie, ponieważ seniorzy z problemami z poruszaniem się często wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki. Niestety dla większości rodzin nie jest to możliwe, aby zapewnić taki wymiar godzinowy opieki, nawet na zmiany z całą rodziną.

Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się albo na dom opieki albo na pomoc pielęgniarską w domu seniora. Na szczęście większość domów seniora oferuje przystępne ceny za pełną opiekę z wyżywieniem, więc możemy być pewni, że nasza babcia, mama lub dziadek będą się tam dobrze czuli.


Wikipedia i starość

Granica między wiekiem średnim człowieka a starością jest płynna i zmieniała się w ciągu wieków. W czasach prehistorycznych ludzie dożywali 30 (Neandertalczyk z Krapiny) - 35 lat (szkielety z Sima de los Huesos w Atapuerca)1. W starożytności człowiek 35-40-letni był uważany za człowieka starego. Średnia długość życia, a co za tym idzie "granica" starości na świecie bardzo wydłużyła się w XVIII, XIX oraz XX wieku, wraz z poprawą warunków życia, rozwojem medycyny oraz upowszechnieniem takich wynalazków jak np. kanalizacja, które podwyższały poziom higieny, oraz wynalezieniem szczepionek, które zapobiegały chorobom (zob. też oczekiwana dalsza długość trwania życia).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość


Definicja pielęgnacji z Wikipedii

Pielęgnacja ? w medycynie stosowanie zasad medycznych i humanitarnych przez odpowiednio przeszkolone osoby w celu utrzymania zdrowia i sprawności chorego, pomocy choremu w powrocie do zdrowia oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych i strachu u chorego.

Określenie to stosowane jest również w odniesieniu do roślin (pielęgnacja drzew, krzewów, warzyw lub kwiatów) i oznacza wówczas regularne zabiegi mające na celu zapewnienie pożądanego ich wzrostu i rozwoju.

Również zwierzęta, szczególnie hodowlane, nad którymi człowiek roztacza swą opiekę wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza podczas chorób.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgnacja



© 2019 http://elektryka.pruszkow.pl/