Na temat: renowacja skór

za sprawą których uszkodzenia stają się niewidoczne.Meble skórzane na topieOd pewnego już czasu skórzane meble- sofy, fotele i krzesła, cieszą się dużym zainteresowaniem pośród ludzi. Nadają pomieszczeniom elegancki wygląd, są st

Na temat: renowacja skór Skórzane meble są bardzo efektowne i trwałe, jednak pod warunkiem, że właściwie o nie dbamy. Niestety takie meble może się łatwo zniszczyć, ale na szczęście są usługi typu , za sprawą których uszkodzenia stają się niewidoczne.

Meble skórzane na topie

Od pewnego już czasu skórzane meble- sofy, fotele i krzesła, cieszą się dużym zainteresowaniem pośród ludzi. Nadają pomieszczeniom elegancki wygląd, są stylowe i pasują zarówno do zabytkowego wystroju jak i nowoczesnego. Dlaczego jednak tak wiele osób decyduje się na mebel skórzany?

Myślę, że poza gustem, kierują się faktem iż meble skórzane ciężej poddają się zabrudzeniom. Ze skóry o wiele łatwiej jest zmyć plamę z wiśniowego kompotu czy czerwonego wina- nie pozostawi ona śladu, a my nadal będziemy cieszyli się ładnym, czystym meblem, niż w przeciwieństwie do tradycyjnej tapicerki.
Jest jednak cos o czym należy pamiętać- o skórę należy dbać. Nieczyszczona i zaniedbana będzie matowieć i pękać, co z pewnością nie wygląda estetycznie i najzwyczajniej oszpeci nasz pokój.


Na czym polega renowacja?

Część z Was zapewne nie do końca wie czym jest renowacja. Otóż już śpieszę z tłumaczeniem- renowacja to działania mające na celu naprawienie bądź odnowienie jakiegoś przedmiotu, np. budynku czy mebla. Najczęściej słyszy się o renowacji skóry używanej w meblach, butach czy jako tapicerki samochodowej. Skóra dość łatwo poddaje się tym zabiegom i osoba wykwalifikowana jest w stanie doprowadzić niemal do stanu nowości coś co było już bardzo zniszczone.

Aby jednak uniknąć dodatkowych kosztów- warto pamiętać o regularnym dbaniu o nasze skórzane rzeczy. Rynek oferuje niezliczoną ilość produktów, które pomogą nam utrzymać skórzaną tapicerkę w doskonałej kondycji i w ten sposób uniknąć kosztów.


Wikipedia i skóra. Krótki cytat

Skóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta. Rozróżnia się skóry z: policzka, łba, łopatki, grzbietu, zadu, pachwiny przedniej, brzucha, pachwiny tylnej. Części skóry nazywane są: kark, krupon (słupiec), bok, szczupak. W przypadku zwierząt futerkowych: pyszczek, łepek, ucho, szyja, podgardle, kark, pierś, przednia łapa, grzbiet, bok, brzuszek, zad, biodro, tylna łapa, ogon.

Krupon ma najbardziej zwartą budowę. Skóry z karku i brzucha mają mniejszą gęstość, a z pachwin ? najmniejszą.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)



© 2019 http://elektryka.pruszkow.pl/