Nikt nie lubi sprzątać?

niu. Sprzątanie pokoju gościnnego polega na ścieraniu kurzy i odkurzaniu podłogi oraz jej czyszczeniu. W ścieraniu kurzy i czyszczeniu podłogi pomagają ogólnodostępne środki czyszczące i zapachowe, natomiast użycie odkurzacza spra

Nikt nie lubi sprzątać?

Ścieranie kurzy w pokoju gościnnym

Pokój gościnny jest jednym z najważniejszych domowych pomieszczeń, dlatego gospodynie bardzo dbają o zachowanie czystości i porządku w tym pomieszczeniu. Sprzątanie pokoju gościnnego polega na ścieraniu kurzy i odkurzaniu podłogi oraz jej czyszczeniu. W ścieraniu kurzy i czyszczeniu podłogi pomagają ogólnodostępne środki czyszczące i zapachowe, natomiast użycie odkurzacza sprawia, że można dotrzeć do wszystkich zakamarków pokoju. Wszystkie czynności sprzątające wykonywane są kilka razy w miesiącu, najczęściej pod koniec tygodnia, a dokładniejsze porządki robione są przed wizytą członków rodziny i znajomych. Dzięki temu będą oni czuli się bardzo komfortowo, a jednocześnie stan domu, który odwiedzają zrobi na nich duże wrażenie.


Definicja sprzątacza

Sprzątaczka, sprzątacz ? osoba zajmująca się zawodowo sprzątaniem, czyli utrzymaniem czystości i porządku ? w biurach, hotelach, placówkach handlowych, obiektach przemysłowych lub w domach prywatnych.

W rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 8 grudnia 2004 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania1 zawód ten jest klasyfikowany kilkukrotnie w dziale 9. "Pracownicy przy pracach prostych":

91. Pracownicy przy pracach prostych w handlu i usługach
913. Pomoce domowe, sprzątaczki i praczki
9131. Pomoce domowe i sprzątaczki
913102. Sprzątacz domowy
9132. Pomoce i sprzątaczki biurowe, hotelowe i podobne
913207. Sprzątaczka
913211. Sprzątacz pojazdów
913290. Pozostałe pomoce i sprzątaczki biurowe, hotelowe i podobne
Ponadto:

osoba sprzątająca w szpitalach to salowa lub salowy (nr 913206),
osoba sprzątająca w pokojach hotelowych to pokojowa lub pokojowy (nr 913203),
osoba odpowiedzialna za czystość w toalecie to szaleciarka lub szaleciarz (nr 913208),
osoba zajmująca się oczyszczaniem na zewnątrz budynków to robotnik placowy (nr 916201) lub zamiatacz (nr 916201), zaś oczyszczający kanalizację to kanalarz (nr 931202).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz


Zmiana na chemię ekologiczną

Często zdarza się, że nasze dziecko lub my sami nagle dostaniemy wysypki lub stanu zapalnego skóry. Powody mogą być różne od kosmetyków przez proszek do prania, aż do środków czystości. Dlatego warto pomyśleć wtedy o zastąpieniu chemii domowej środkami ekologicznymi lub nawet własnej roboty. Pomoże to nie tylko zmniejszyć ryzyko podrażnień, ale może przyczynić się do ogólnej poprawy stanu skóry i zdrowia domowników. Coraz częściej można na półkach sklepowych oraz w sklepach Internetowych produkty, które są bezpieczne i dla nas i dla środowiska. Co więcej nawet nie odbiegają cenowo od tych, które stosuję na dzień dzisiejszy większość Polaków.



© 2019 http://elektryka.pruszkow.pl/