O solarach - dla lansu czy faktycznej oszczędności?

na początku lat siedemdziesiątych w Linköping, Szwecja. Zachęcona tymi pracami Finlandia zbudowała swój pierwszy zakład w Kerava, w Holandii wybudowano pierwszy zakład w Groningen. Zakłady te zostały opisane w raporcie Międzynaro

O solarach - dla lansu czy faktycznej oszczędności? fronius symo

Centralne ogrzewanie słoneczne - historia

Szwecja odegrała ważną rolę w rozwoju na dużą skalę ogrzewania słonecznego. Według danych (Dalenbäck, J. O., 1993), pierwsze kroki zostały wykonane na początku lat siedemdziesiątych w Linköping, Szwecja. Zachęcona tymi pracami Finlandia zbudowała swój pierwszy zakład w Kerava, w Holandii wybudowano pierwszy zakład w Groningen. Zakłady te zostały opisane w raporcie Międzynarodowej agencji energii (Dalenbäck, J. O., 1990). Należy pamiętać, że zakłady te posiadają magazyny do przechowywania ciepła na duża skalę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie_s%C5%82oneczne


Projekty i dofinansowania : energia słoneczna

Programy, w ramach których możemy uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji dotyczącej fotowoltaiki czy tradycyjnych paneli słonecznych są bardzo popularne. Wadą takich projektów jest zwykle ograniczona liczba miejsc, jednak pomimo to specjalne programy wsparcia dla osób chcących zainwestować w te nowoczesne technologie to niewątpliwie doskonały sposób na zapewnienie sobie źródła energii, które nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. W społeczeństwie istnieje bardzo duże zainteresowanie takimi projektami, a niejedna firma zajmująca się wykonaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych współpracuje z klientami właśnie na tej zasadzie.


Coś o fotowoltaice

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika



© 2019 http://elektryka.pruszkow.pl/