Odzież medyczna - ważna jest higiena

ularniejszym wyjściem z tej sytuacji jest inwestycja w używany sprzęt lekarski. Jest to jednak dość ryzykowne, ponieważ tak naprawdę kupujemy w ciemno i nie wiemy, czy nasza inwestycja nie okaże się kompletną porażką. Przed zakupe

Odzież medyczna - ważna jest higiena

Tanie zaopatrzenie medyczne ? warto?

W związku z tym, że sprzęt lekarski jest nieraz bardzo kosztowny, wiele osób szuka sposobów na to, jak obniżyć cenę takich produktów. Najpopularniejszym wyjściem z tej sytuacji jest inwestycja w używany sprzęt lekarski. Jest to jednak dość ryzykowne, ponieważ tak naprawdę kupujemy w ciemno i nie wiemy, czy nasza inwestycja nie okaże się kompletną porażką. Przed zakupem używanego sprzętu na pewno warto sprawdzić jego stan. Korzystniejszą propozycją dla inwestorów szukających oszczędności jest z pewnością wybór internetowych okazji, które są bardzo często umieszczane na stronach internetowych poszczególnych sklepów z zaopatrzeniem medycznym. Takie okazje mogą czasem być naprawdę atrakcyjne dla klienta, więc warto przeglądać tego rodzaju oferty.


zdrowie społeczne

Zdrowie ? stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawnościa1 (zob. dobrostan subiektywny). W ostatnich latach definicja ta została uzupełniona o sprawność do ?prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego? a także wymiar duchowy23.

Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych w art. 12 głosi: ?Państwa Strony niniejszego Paktu uznają prawo każdego do korzystania z najwyższego osiągalnego poziomu ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego?, zobowiązując Strony do zapewnienia tego prawa.

Wyróżnia się:

zdrowie fizyczne ? prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego układów i narządów;
zdrowie psychiczne:
zdrowie emocjonalne ? zdolność do rozpoznawania emocji, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją,
zdrowie umysłowe ? zdolność do logicznego, jasnego myślenia;
zdrowie społeczne ? zdolność do nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania prawidłowych relacji z innymi ludźmi;
zdrowie duchowe ? u niektórych ludzi związane z wierzeniami i praktykami religijnymi, u innych osobisty zbiór zasad, zachowań i sposobów osiągania wewnętrznego spokoju i równowagi4.

Według Zygfryda Juczyńskiego mylne jest przedstawianie zdrowia i choroby jako przeciwstawnych krańców jednowymiarowej ciągłości5. Stan psychiczny chorego i życzliwość społeczna może równoważyć stan chorobowy. Natomiast problemy emocjonalne lub izolacja społeczna mogą sprawić, iż człowiek mimo pełnej sprawności fizycznej poczuje się chory4.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie


Zanieczyszczenie dłoni

Zanieczyszczenie dłoni

W wielu badaniach przeprowadzonych wśród personelu medycznego wykazano, że na dłoniach badanych obecna jest flora fizjologiczna oraz zanieczyszczenia, na które składają się m.in. gronkowiec złocisty (10,5-78,3% ? w tym MRSA do 16,9%), Pseudomonas (1,3-25%), Klebsiella (17%), Clostridium difficile (14-59%), VRE (do 41%), różne inne bakterie Gram ujemne nie wymienione powyżej (21?86,1%), grzyby (41-81%) oraz wirusy ? rota (19,5-78,6%) rhino (do 65%) czy HCV (8?23,8%)1. Wiele z tych patogenów odgrywa ważną rolę w zakażeniach wewnątrzszpitalnych1.

Używanie rękawiczek znacząco zmniejsza ryzyko zakażeń, choć jest to uzależnione od poprawnego ich założenia i noszenia ? uszkodzone rękawiczki nie zapewniają ochrony2.
Częstość używania

W 1987 w USA zalecono używanie jednorazowych rękawiczek we wszystkich kontaktach z pacjentem3.

Badanie wśród 1150 położnych wykazało, że ponad 30% zakłada je jedynie w przypadku pacjenta z chorobą zakaźną (2006, Japonia)4. Od lat 80. w wielu krajach wprowadzono zalecanie noszenia rękawiczek także przez dentystów5. Wysłana do szwedzkich stomatologów ankieta pokazała, że 73% z nich nosi rękawiczki dłużej niż 2 godziny dziennie, a 48% nosi dłużej niż 6 godzin (n=3083)5. 6% deklarowało brak używania rękawiczek ochronnych5. W tym samym badaniu wykazano zależność, że rękawiczek używają częściej osoby młode oraz kobiety5.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne



© 2019 http://elektryka.pruszkow.pl/