Skąd wiesz, ile jest warte dane mieszkanie?

ypłacenia odszkodowania. Takie zniszczenia mogą być spowodowane przez nieuczciwych lokatorów lub złodziei, którzy dokonując kradzieży kompletnie zniszczyli mieszkanie. Przyczyną zniszczeń w mieszkaniu może być również powstały w n

Skąd wiesz, ile jest warte dane mieszkanie? wycena domu kraków
Szukasz rzeczoznawcy specjalizującego się w wycenie nieruchomości?

Wycena mieszkania po zalaniu

Dla wielu ubezpieczycieli wycena mieszkania po jego zniszczeniu staje się podstawą do wypłacenia odszkodowania. Takie zniszczenia mogą być spowodowane przez nieuczciwych lokatorów lub złodziei, którzy dokonując kradzieży kompletnie zniszczyli mieszkanie. Przyczyną zniszczeń w mieszkaniu może być również powstały w nim pożar i zalanie. Oczywiście, aby otrzymać odszkodowanie, trzeba będzie dowieść, że do tych zdarzeń doszło niezależnie od działań właściciela, który starał się dobrze dbać o swoje mieszkanie. Mieszkanie może wymagać wyceny również po jakiejś dużej awarii, do której doszło w czasie nieobecności właścicieli, dlatego spowodowała ona powstanie w mieszkaniu dużych strat. Taka wycena pozwoli na ustalenie, jaka ilość środków będzie potrzebna do naprawy mieszkania.


Zarządca nieruchomości

Zarządca nieruchomościami ? osoba fizyczna posiadająca licencję zarządcy nieruchomości nadaną w trybie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami1, prowadząca działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami na własny rachunek i ryzyko. Praca zarządcy polega na analizie, monitorowaniu czynników od których jest uzależnione prowadzenie racjonalnej gospodarki nieruchomością i podejmowaniu stosownych decyzji mających wpływ na bieżące a także przyszłe planowanie jak najbardziej efektywnego wykorzystania będącej w gestii zarządcy nieruchomości. Wiedza, profesjonalne przygotowanie, nabyta praktyka zarządcy daje gwarancję osiągnięcia spodziewanego zysku z danej nieruchomości z pożytkiem dla całej społeczności mieszkającej w zarządzanym przez niego budynku (według UGN Art. 184 p.2).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarz%C4%85dca_nieruchomo%C5%9Bci


Kilka ciekawostek o Sky Tower

W pierwszej wersji projektu Sky Tower miał składać się z pięciu wieżowców, przy czym najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 m. Obecnie kompleks to:
Wieżowiec nr 1 (wieża) ? 212 m; dach na wysokości 205,82 m
Wieżowiec nr 2 (żagiel) ? 92-54 m
Podest (galeria handlowa) ? 19 m
Liczba apartamentów we wszystkich budynkach wynosi 236.
Z placu budowy przed rozpoczęciem prac wywieziono 200 tys. metrów sześciennych ziemi (27 250 ciężarówek).
Pod budowę wykonano 150 pali o długości 18 m i średnicy 1,5 metra.
W trakcie prac fundamentowych pod Sky Tower ułożono 200 tys. metrów sześciennych mieszanki betonowej.
Płyta fundamentowa w niektórych miejscach ma grubość 7 metrów.
Do budowy kompleksu zużytych zostało łącznie 30 tys. ton stali zbrojeniowej.
Na przeszklenie fasad zużytych zostało 70 tys. metrów kwadratowych szkła.
Na budowie pracowało do około 1000 osób.
Na budowie pracowało 8 żurawi, w tym jeden o wysokości 220 metrów.
Rozwiązania komunikacyjne w Sky Tower to ponad 38 dźwigów, 8 ruchomych schodów a także dwa chodniki ruchome. Dźwigi zastosowane w SkyTower to rozwiązania firmy Schindler:

12 dźwigów S7050
6 dźwigów w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID
4 dźwigi w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID
7 dźwigów S5400 (w tym dwa pożarowe)
Wszystkimi urządzeniami zarządza system Lobby Vision. Schody ruchome w Sky Tower to instalowane w centrach handlowych Schindler 9300 AE, przeszklone mlecznymi szybami o zdolności transportowej 9000osób/h i prędkości 0,5m/s. Cały budynek należeć ma do kategorii A+.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sky_Tower



© 2019 http://elektryka.pruszkow.pl/